Czym są responsywne strony internetowe?

Ostatnio Internet opanował nowy trend, który wiąże się z budowaniem responsywnych stron www na całym świecie. Wykorzystuje go coraz więcej firm. Warto jednak na początku wyjaśnić, czym taka strona różni się od pozostałych.

Użytkownicy sieci wykorzystują do przeglądania stron internetowych nie tylko komputery i laptopy, ale także inne urządzenia mobilne, jak tablety i telefony. Ekrany tych sprzętów posiadają jednak różną rozdzielczość, która nie wyświetla się jednakowo w korzystnej formie na wszystkich tych sprzętach. Pojawia się więc wtedy problem, co zrobić, by strona danej firmy mogła być pozytywnie odbierana i posiadała wygodny interfejs obsługi również na takich urządzeniach. Nie można tego zignorować, z drugiej strony tworzenie osobnych serwisów będzie generować nowe koszty.

Właśnie w takiej sytuacji pojawia się pewne innowacyjne rozwiązanie, czyli tworzenie layoutu responsywnego. Jest to więc szata graficzna, która będzie się automatycznie dostosowywać do danej rozdzielczości ekranu, bez względu na wykorzystywane urządzenie oraz jego rozmiar.

Polega to na tym, że przeglądarka internetowa zgodnie z ustawieniami wyświetla właściwy fragment strony w skonfigurowany sposób dla danej rozdzielczości. Taka technologia umożliwia również stworzenie odpowiedniej szaty graficznej dla urządzeń mobilnych, by treść strony mogła zostać wyświetlona w pionie lub poziomie.

Tego typu szablony mogą zostać wykorzystane również w przypadku znanego serwisu WordPress. Są one kompatybilne z urządzeniami mobilnymi i pozwalają na prawidłowe wyświetlanie pożądanej treści, przy czym interfejs zachowuje swoją funkcjonalność i łatwość obsługi.

Inną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość posiadania jednego kodowania strony dla wielu urządzeń oraz dla sprzętu, który może pojawić się także w niedalekiej przyszłości. Należy również nadmienić, że ceny wykonywanych stron responsywnych są bardzo zbliżone do cen standardowych stron www, dlatego warto zainwestować w lepsze i bardziej innowacyjne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *