Na czym polega działanie stron responsywnych?

Obecnie każdy posiada przynajmniej jeden telefon komórkowy oraz jedno inne urządzenie mobilne, nie wspominając już o laptopach i komputerach stacjonarnych. Dostęp do sieci w każdym miejscu i za pomocą każdego urządzenia mobilnego jest dziś niezbędny nie tylko w codziennym życiu, ale również w pracy i biznesie.

Świat idzie z postępem za rozwiązaniami, które ułatwiają odbiór treści internetowych za pomocą tychże urządzeń. Trzeba pamiętać, że od tego, czy strona będzie odpowiednio dostosowana do danego urządzenia zależy również jakość odbioru i wzrost zainteresowania u potencjalnego Klienta. Aby tego dokonać, należy skupić się na responsywnych stronach internetowych, które zapewniają komfort przeglądania strony www RWD.

Warto zapoznać się ze sposobem działania, który ułatwia zarządzanie treścią strony internetowej oraz obniża koszty przez stworzenie jednego kodu dostosowanego do wielu mobilnych urządzeń. Taki kod dostosowuje wygląd szaty graficznej do ekranu urządzenia i zapewnia prosty sposób na wygodne przeglądanie oferty. Jeszcze do niedawna wiele firm korzystało z kosztownych projektów, które zakładały tworzenie kilku różnych stron z jedną treścią. Odpowiednio przygotowany skrypt wykrywał rozdzielczość urządzenia, po czym następowało przekierowanie na stronę główną lub subdomenę. Problem zaczął pojawiać się w momencie powstania nowych rozdzielczości ekranów, do których utworzone subdomeny już po prostu nie pasowały. Kreowanie następnych było wręcz niemożliwe i mijało się z celem.

W takiej sytuacji, m.in. w serwisie WordPress postawiono na wprowadzenie stron responsywnych, które umożliwiały utworzenie kodyfikacji uniwersalnej dla każdego sprzętu. To rozwiązanie jest również idealne dla wszystkich Webmasterów, którzy cenią sobie nowinki techniczne i pragną ułatwiać sobie dzięki nim pracę. Serwisy responsywne są bowiem przygotowane również na urządzenia, które pojawią się za kilka, czy kilkanaście lat, dlatego korzystanie z nich jest długofalowe. Zapewniają one spójność podczas użytkowania bez względu na urządzenie, które ma je obsługiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *