Jak wykonać projekt graficzny strony responsywnej

Nie jest to tajemnicą, że odpowiednia szata graficzna świadczy również o profesjonalizmie i fachowości firmy. Im jest ona bardziej nowoczesna, a przy okazji wykorzystuje liczne narzędzia, które ułatwiają intuicyjną obsługę strony www, tym lepiej wpływa to na wizerunek marki oraz jej prestiż.

Obecnie projekt strony www musi uwzględniać także responsywność, czyli umiejętność dopasowywania się jej do rozdzielczości różnych urządzeń mobilnych. Bez tego strona wygląda na przestarzałą i można stracić bardzo duży procent odbiorców, ponieważ większość z nich przegląda strony www na urządzeniach takich, jak tablet czy telefon komórkowy. Strona dostosowana do takiego sprzętu jest pozytywnie odbierana przez Gości witryny i zachęca do jej dalszego przeglądania.

Zaprojektowanie takiej strony nie jest prostym zadaniem. Wiąże się to bowiem z planowaniem nawet najdrobniejszych szczegółów. Zazwyczaj projekt zaczyna się od stworzenia wersji mobilnej, która później jest dostosowywana do kolejnych punktów zmian. Jest to tzw. breakpoint, czyli punkt, na którego granicy dochodzi do zmiany układu strony. Jeden projekt posiada zazwyczaj dwa lub trzy takie punkty. Wiąże się to z przygotowaniem jednej strony w kilku różnych formatach. Najczęściej stosuje się takie punkty przy rozdzielczości mniejszej niż 768 pikseli, równej 768, 1024 lub 1280 pikseli, a także większych od ostatniej wartości.

Jak widać nie jest to proste zadanie, a wręcz czasochłonne i bardzo skrupulatne. Pewnym ułatwieniem jest jednak aktualnie na topie modny design stron, w których nie używa się bogato rozbudowanej szaty graficznej. Stawia się raczej na minimalizm. Przystosowanie więc strony do różnych urządzeń mobilnych jest w takim przypadku idealnym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć o pewnym systemie CMS, którym jest WordPress. Jest on idealnym rozwiązaniem również w kwestii stron firmowych. Można wykorzystać jego funkcjonalność, a przy tym zastosować swoją własną unikalną szatę graficzną, bądź wybrać jedną z dostępnych w wersji podstawowej.

Wykonanie swojej strony internetowej to nie lada wysiłek, jednak z pewnością opłacalny, w szczególności z punktu widzenia przedsiębiorcy i marketingowca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *