Programista WordPress – kodowanie stron www

Programiści zajmujący się niezwykle popularnym CMS’em o nazwie WordPress muszą posiadać ogromną wiedzę również z zakresu kodowania stron www z wykorzystaniem wspomnianej platformy.

Kodowanie stron www na WordPressie polega na odpowiednim programowaniu szablonów stworzonych w html lub php, a także wdrożenie już zaprojektowanej strony na właściwy serwer w omawianym systemie CMS. Aby witryna prawidłowo wyświetlała się również na urządzeniach mobilnych, konieczne jest także kodowanie stron responsywnych (strony rwd). Praca programisty musi ponadto opierać się na kompleksowej wiedzy z zakresu baz danych, czy frameworków. Właściwie zakodowana strona musi zatem zostać zoptymalizowana w taki sposób, by prowadzone na niej działania SEO przez wprowadzanie docelowej treści przynosiły skutek w postaci wysokiej pozycji strony w wyszukiwarce.

WordPress jako CMS jest bardzo popularnym, ale i rozbudowanym narzędziem pracy, które  może przynieść spore korzyści jego użytkownikom. Niemniej jednak wykorzystanie całego potencjału tego serwisu nie będzie możliwe bez fachowego spojrzenia programistów specjalizujących się w tym obszarze kodowania www.

Oferty pracy dla programistów WordPress: https://www.boardwalk.pl/praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *